معرفی کامل ساعت مچی خیره کنندهی شرکت کارتیر - ساعت مچی زنانه گس دنیل ولینگتون
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

معرفی کامل ساعت مچی خیره کنندهی شرکت کارتیر

معرفی کامل ساعت مچی خیره کننده‌ی شرکت کارتیر

تاریخچه‌ی ساخت ساعت مچی

امروزه مقر اصلی شرکت کارتیر هنوز هم در پاریس واقع است ولی همه‌ی ساعت‌های آن که دارای نشان ژنو هستند در سوئیس در منطقه‌ی شاک فوند شهر ژنو ساخته می‌شوند.

 

http://womanwatch2020.parsiblog.com/


ساعت مچی زنانه فشن برند گس

ساعت مچی استیل فلزی مشکی زنانه پهن

ساعت مچی اسپرت آنالوگ زنانه دخترانه طلایی سفید

ساعت مچی زنانه سرمه ای کاتیر موتور اتوماتیک و کوکی

ساعت مچیزنانه ارزان عقربه ای دنیل ولینگتون

معرفی کامل ساعت مچی خیره کنندهی شرکت کارتیر

 


لوئیز کارتیر انسان نوآوری بود که یکی از بزرگترین دستاوردهای‌اش ساخت یک ساعت مچی برای یکی از دوستانش به نام آلبرتو سانتوس دامونت بود. روزی آلبرتو که یک خلبان بود از لوئیز که از دوستان صمیمی‌اش محسوب می‌شد خواست که ساعتی برای او بسازد که بتواند با او پرواز کند و او را مجبور نکند که در زمانی که در حال پرواز است، برای دیدن وقت به سراغ جیبش برود. (در آن زمان ساعت‌های جیبی تنها نمونه‌ی ساعت‌های همراه موجود در جهان بودند.) کارتیر “سانتوس” را در سال 1904 ساخت نخستین ساعت مچی مسطح جهان با صفحه‌ای چهارگوش. سپس در سال 1906 مدل بی‌نظیر “تونو” را ارائه نمود. این مدل شهرت جهانی یافت و توسط افراد دیگر از آن نمونه برداری و مشابه‌سازی شد.

 

مدل مشهور “بیگنور” و همچنین مدل “تورچ” نیز اندکی بعد در سال 1912 به بازار معرفی شدند. این دو نمونه هنوز نیز تولید و عرضه می‌شوند. پس از این دو نمونه مدل “ تانک” در سال 1917 عرضه شد. همانطور که از نام این ساعت برمی‌آید تولید آن تحت تاثیر تحولات ان دوران و پس از کاربرد نخستین تانک در عرصه‌های نبرد جنگ اول جهانی در سال 1917 صورت گرفت. این نمونه نیز هنوز وجود دارد و با بیش از 30 مدل مختلف همچنان در حال تولید است.

کارتیر در همین نقطه متوقف نماند. او همواره به دنبال راه‌هایی برای ارتقاء کیفی ساعت‌هایش بود. همین مساله منجر به توافق وی با شرکت ادموند ژاگر شد که طی قراردادی که در سال 1907 منعقد شد پذیرفت قوه‌ی محرکه‌ی ساعت‌های کارتیر را بسازد. این اتحاد تولیدی موفق منجر به تاسیس شرکت ائتلافی این دئ نشان برتر در سال 1920 شد و از آن پس ژاگر تنها به تولید موتور ساعت برای کارتیر می‌پرداخت. کارتیر در کنار ژاگه از موتورهای ساخت شرکت‌های معتبر دیگری همچون “واچرون”، “کنستانتین”، “آدومارس پیگه”، “مووادو” و “کولتر”‌ در محصولات خود بهره می‌برد. در این دوران امکانات دیگری نیز به ساعت‌های کارتبه افزوده می‌شد.

 

در دهه‌ی 1970 خانه ی کارتیر اقدام به فروش بخشی از سهام این مجموعه‌ی اقتصادی معظم به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نمود. در سال 1972 گروهی از سرمایه‌گذاران که رهبری آنان را ژوزف کانوی بر عهده داشت خانه‌ی کارتیر در پاریس را خریداری نمودند. همین گروه در سال 1974 نمایندگی لندن و در سال 1976 نمایندگی نیویورک را نیز به مالکیت خود درآورده و در سال 1979 با ادغام هر سه شعبه به تاسیس نشان جهان شمول “کارتیر‌ی جهانی” اقدام کردند.

 

بسیاری از ساعت‌های مچی کارتیر را می‌توان به صورت برخط (آنلاین) خریداری کرد.

آنچه در زیر آمده است گران‌ترین مدل‌های مجموعه‌ی ساعت‌های کارتیر است. البته قیمت‌های ارائه شده قیمت پایه بوده و خریداران می‌توانند پس از انتخاب مدل مطلوب خویش سفارش تزئینات و تغییرات مورد نظر خود را بدهند که به تبع موجب افزایش قیمت خواهد شد.

 

 7. ساعت مچی پاشا سی(Pasha C)، مدل متوسط، قیمت 6.150 دلار


Pasha-C

مدل پاشا در سال 1943 در میان مجموعه‌ی محصولات کارتیر رونمایی شد. این مدل که از محصولات شناخته شده‌ی کارتیر است، باعث شد که نام کارتیر به یکی از نشان‌های مرجع در تولید ساعت مچی در جهان مطرح شود. این یکی از معدود ساعت‌های مچی کارتیر است که تنها چهار عدد عربی بر صفحه‌ی ان نقش بسته است. (بر صفحه‌ی سایر محصولات اعداد رومی به چشم می‌خورند.) این مدل یکی از مقاوم‌ترین مدل‌های کارتیر در برابر نفوذ آب نیز هست و تا عمق 330 فوت (حدود 100 متری) زیر آب دوام می‌آورد. (در مقایسه با سایر مدل‌ها که تنها تا عمق 30 متری زیر آب مقاوم هستند.) این ساعت از الماس، یاقوت کبود و یک صفحه‌ی محافظ فولادی ساخته شده دارای موتور اتوماتیک (بی نیاز از باطری) است.

 

6. ساعت مچی بیگنور(Baignoire)، مدل بزرگ، قیمت 45.200 دلار


Baignoire

مدل بیگنور که نخستین بار توسط کارتیر در سال 1906 با این نام ساخته شد، بار دیگر با این محصول به اذهان بازمی‌گردد. این مدل عصاره‌ی تولیدات کارتیر است و نشان دهنده‌ی آرزوی او برای یافتن خلوص و زیبایی پایان ناپذیراست. این ساعت از طلای سفید 18 عیار،‌الماس‌های گرد، یک بند فابریک و تسمه‌ای از طلای سفید است. این مدل نمونه‌ای از تبدیل یک الگوی ساخته شده در کارگاه توسط دست به یک محصول جهانی تولید شده توسط شرکت بین‌المللی کارتیر است. این ساعت تا عمق 30 متری در برابر نفوذ آب مقاوم است.

 

5. ساعت مچی سانتوس دومونت(Santos-Dumont)، مدل بزرگ، 48.200 دلار


Santos-Dumont

این آخرین نسخه‌ی مدل مشهوری است که کارتیر در سال 1904 برای دوست خلبانش آلبرتو سانتوس دومونت ساخت. وی از کارتیر خواست که برایش ساعتی مچی بسازد که همواره در طول پرواز همراهش باشد و زمان را به او بگوید. این نخستین ساعت مچی بود که در جهان ساخته شد. زوایای کاملا گرد، انحنای بدون درز ساعت، پیچ‌های نمایان که برای یک ساعت سنتی تعبیه شده‌اند و می‌توانند الهام بخش الگوبرداری‌های بی‌شماری باشند همه از ویژگی‌های این ساعت هستند. این مدل نیز از طلای سفید 18 عیار، الماس‌های گرد‌بریده، کریستال‌های یاقوت، پیچ نقره‌ای و یک بند با پوسته‌ی تمساحی ساخته شده است. موتور این ساعت نیز که از الگوی دست‌ساز آن الگوبرداری شده تا عمق 30 متری در برابر نفوذ آب مقاوم است.

 

4. مدل تورچ(Tortue)، نمونه‌ی بزرگ، قیمت 52،500 دلار


Tortueطرح این مدل هنگام مشاهده‌ی لاک پشت‌ها همچون الهامی به ذهن لوئیز کارتیر متبادر و در سال 1912 توسط او ساخته شد. این نوآوری در شکل ساعت انقلابی در این حوزه پدید آورد چرا که ساعت‌ها تا پیش از آن همیشه گرد بودند. این ساعت که نخستین بار به عنوان مدلی برای بانوان ارائه شد با موادی متفاوت برای مردان نیز تولید شده است. این مدل از طلای سفید 18 عیار به‌علاوه‌ی الماس،‌کریستال‌های یاقوت‌کبود، صفحه‌ی پوسته تمساحی و بند قابل تنظیم از طلای 18 عیار ساخته شده است. موتور آن از نومنه‌ی بادی دست ساز کارتیر الگو برداری شده و تا عمق 30 متری در برابر نفوذ آب مقاوم است.

 

3. ساعت مچی روند لوئیز کارتیر(Ronde Louis)، مدل بزرگ، 55.000 دلار


ساعت مچی روند لوئیز کارتیر

متخصصان ساعت روند لوئیز کارتیر را یک شاهکار کلاسیک در این عرصه می‌دانند. صفحه‌ی پوسته تمساحی آن را می‌توان در کنار طلای گل رز یا طلای زرد جفت کرد. نمونه‌ی ساخته شده با یک دست الماس آن نیز موجود است. این مدل از طلای 18 عیار سفید بعلاوه‌ی الماس‌های پرداخته، عقربه‌های شمشیری شکل آبی رنگ،‌صفحه‌ی نیمه مات چرم پوسته تمساحی و بند قابل تنظیم از طلای 18 عیار مرصع به الماس پرداخت شده، ساخته شده است. موتور آن براساس دستورالعمل کارگاه‌های ساخت موتورهای دست‌ساز ساخته شده که دارای یک مکانیزم بادی بوده و صفحه‌ی آن به یک نشان تاج، یاقوت‌های کبود و نوار ریلی شکل تزئین شده است. این ساعت نیز تا عمق 30 متری در برابر نفوذ آب مقاوم است.

 

2. مدل بالون آبی کارتیر ، 61.500 دلار


بالون آبی کارتیر

این ساعت مچی اتوماتیک از طلای سفید، الماس و چرم ساخته شده است. صفحه‌ی ساعت از طرح چرم پوسته تمساحی به رنگ مروارید‌های صورتی است. تاج ساخته شده از طلای سفید با طرح‌ شیاردار توسط یک یاقوت گنبدی شکل کبود تزیین شده است. عقربه‌های ساعت از طلای 18 عیار بوده و بر آن‌ها الماس‌های پوشش‌داری نشسته که با طرافت پرداخت شده‌اند. موتور آن از نوع موتورهای کارتیر‌ی خودکوک با کالیبر 076 بوده و تا عمق 30 متری در برابر نفوذ آب مقاومند.